Kalendář

<<9 / 2019>>
MoTuWeThFrSaSu
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Zobrazit kalendář

Nástěnka

Informační centra Evropské unie v ČR Zastoupení Evropské komise v České republice EUROPA - 50. výročí Římské smlouvy Erasmus slaví dvacetiny Evropský rok rovných příležitostí pro všechny Portál Evropské unie Vše o Evropské unii Evropský parlament Evropská komise - Europe Direct Stálém zastoupení ČR při Evropské unii Fondy Evropské unie Margot Wallström EUROPA - Newsletter CEBRE - Česká podnikatelská reprezentace při EU Vláda České republiky

Napište nám

5 + 1

Do kina za Evropou v červnu

Soutěž o volné vstupenky do hradišťského kina Hvězda - tentokrát na italsko-francouzský zajímavý snímek Baaria. Byl nominován na Zlatý globus 2010 za nejlepší zahraniční film, další nominaci (Zlatý lev) získal na filmovém festivalu v Benátkách a mimoto obdržel také Cenu P. M. Pasinettiho.

Pokud správně zodpovíte naši otázku a zašlete odpověď na e-mail nebo ji odevzdáte v infocentru, můžete získat 2 volné vstupenky do kina Hvězda.

Soutěž informačního centra Europe Direct probíhá ve spolupráci s Městskými kiny a uzávěrka pro zaslání odpovědi na naši soutěžní otázku je vždy dva pracovní dny před projekcí filmu, a to do 12 hodin. Výherci budou uvědoměni e-mailem či telefonicky a vstupenky budou mít poté připraveny na pokladně kina, kde si je mohou vyzvednout na své jméno.

A tentokrát se spolu s evropskými filmovými tvůrci vydáme na jih Itálie! Soutěžní snímek vybraný pro měsíc červen je natočený v italsko-francouzské koprodukci - do kina vás pozveme na film Baaria.

Nový snímek slavného sicilského režiséra a scénáristy GIUSEPPE TORNATOREHO je zčásti autobiografickým dílem. Děj odehrávající se v rozmezí 30. a 70. let minulého století líčí osudy několika rodin a společnosti na režisérově rodné Sicílii, konkrétně v provincii Bagheria, označované tamním lidovým dialektem Baarìa.

Výpravné historické drama mapuje život tří generací a v rámci příběhu zachycuje proměňující se politické pozadí Itálie - od vzestupu fašistického hnutí přes působení mafie a druhou světovou válku až po revoltu 70. let. Důrazem na dobové reálie, precizním filmovým stylem i způsobem vyprávění snímek do určité míry navazuje na podobně vystavěné italské velkofilmy. Nejvíce se nabízí srovnání s historickou freskou XX. století (1976), kde Bernardo Bertolucci rovněž zachycuje Itálii na pozadí dějinných proměn a zvratů.

 

Soutěžní otázka: 

Co symbolizují ingredience na "pizze Margherita" (rajčata, mozzarella, bazalka)?

a) oblíbené pochoutky italské královny Margherity Savojské, na jejíž počest byla pizza v červnu 1889 poprvé připravena

b) barvy vlajky sjednocené Itálie

c) zdravý životní styl Italů  

Snímek je v Uh. Hradišti možné vidět pouze 16. května.

Anotaci filmu najdete na http://www.mkuh.cz/index.php?id=show&fid=2527&pid=17603./Plakát ve větším rozlišení si můžete prohlédnout na http://mkuh.cz/msc/ed/soutez_ed_baaria_web.jpg./

Své odpovědi nám prosím zašlete spolu s telefonním kontaktem do pondělí 14. června buďto poštou na adresu Informační centrum Europe Direct, Masarykovo nám. 21, Uh. Hradiště 686 01, nebo e-mailem na ed@icm.uh.cz. Odpovědní lístky můžete odevzdat také osobně na Městském informačním centru.

 

Tentokráte se nám většinu soutěžících podařilo zmást - správná odpověď byla překvapivě za b) a Do kina za Evropou se tentokráte podívají výherci Jiří Machů a Marcela Hubáčková. Blahopřejeme.

 

Plakát k soutěži, 424x600, 61.08 KBPlakát k soutěži
EUROPE DIRECT UHERSKÉ HRADIŠTĚ, Masarykovo náměstí 21, 686 01 Uh. Hradiště
Tel.: 572 525 526, e-mail: ed@icm.uh.cz | Realizace web studio dat |
© ICM UH 2007 - všechna práva vyhrazena. Projekt spolufinancován Evropskou unií