Kalendář

<<7 / 2020>>
MoTuWeThFrSaSu
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Zobrazit kalendář

Nástěnka

Informační centra Evropské unie v ČR Zastoupení Evropské komise v České republice EUROPA - 50. výročí Římské smlouvy Erasmus slaví dvacetiny Evropský rok rovných příležitostí pro všechny Portál Evropské unie Vše o Evropské unii Evropský parlament Evropská komise - Europe Direct Stálém zastoupení ČR při Evropské unii Fondy Evropské unie Margot Wallström EUROPA - Newsletter CEBRE - Česká podnikatelská reprezentace při EU Vláda České republiky

Napište nám

8 + 4

Komisař EU Štefan Füle navštíví Chorvatsko

První zemí, kterou ve funkci komisaře EU pro rozšíření a evropskou politiku sousedství navštíví Štefan Fülle, bude Chorvatsko. Návštěvu podnikne 17. a 18. února a během ní se zúčastní slavnostního uvedení nově zvoleného prezidenta Chorvatské republiky Iva Josipoviče do úřadu.

Komisař Füle se setká s prezidentem Josipovičem, premiérkou Jadrankou Kosorovou, ministrem zahraničí Gordanem Jandrokovičem, hlavním chorvatským vyjednávačem Vladimirem Drobnjakem a řadou dalších zahraničních, evropských a regionálních vysoce postavených činitelů, kteří se zúčastní inaugurace.

Budou mezi nimi albánský prezident Bamir Topi, prezident Bosny a Hercegoviny Željko Komsić, černohorský prezident Filip Vujanović, kosovský prezident Fatmir Sejdiu, švédský ministr zahraničí Carl Bildt a náměstek americké ministryně zahraničí Jacob Lew. Füle se setká rovněž s velvyslanci členských států EU v Chorvatsku.

Komisař si se svými protějšky vymění názory na pokrok dosažený Chorvatskem na cestě do EU. „Vyzývám chorvatské úřady, aby pokračovaly v reformních snahách souběžně s procesem jednání, a dosáhly tak rychlejšího pokroku na cestě k členství v EU,“ uvedl Füle.

Chorvatsko musí uskutečňovat ekonomické a politické reformy s důrazem na soudnictví a veřejnou správu, boj proti organizovanému zločinu a korupci. Musí rovněž dosáhnout pokroku, pokud jde o práva menšin a návrat uprchlíků, a musí plně spolupracovat s Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY). Je to důležité pro Chorvatsko samotné, pro EU i pro region.

Zdroj: http://ec.europa.eu/ceskarepublika/press/press_releases/10163_cs.htm

 

(Publikováno: 17.2.2010)

 

EUROPE DIRECT UHERSKÉ HRADIŠTĚ, Masarykovo náměstí 21, 686 01 Uh. Hradiště
Tel.: 572 525 526, e-mail: ed@icm.uh.cz | Realizace web studio dat |
© ICM UH 2007 - všechna práva vyhrazena. Projekt spolufinancován Evropskou unií